Firma U.H.P. „DALMA” bierze swój początek w 1997 roku – wychodząc naprzeciw potrzebom rynku – rozpoczęła działalność związaną z produkcją pasz. Wybór lokalizacji mieszalni pasz padł na Goręczyno w powiecie kartuskim, w miejscowości związanej w przeszłości z produkcją pasz. Rozpoczęcie działalności pociągnęło za sobą szereg inwestycji związanych z optymalnym przystosowaniem obiektów zgodnie z obowiązującymi dyrektywami Unii Europejskiej. Modernizacja objęła unowocześnienie silosów, adaptacje kosza zasypowego, instalacji linii do granulacji, montażu wagi wozowej, wydzielenia strefy magazynowania surowców, produkcji, magazynowania wyrobów gotowych, a także wymiany eternitu i in..

Ponad dwudziestoletnia obecność na rynku, a także ciągłe doskonalenie zakładu produkcyjnego sprawia, że wytwarzane przez mieszalnie U.H.P. „DALMA” pasze zdobyły zaufanie rolników zarówno na rynku pomorskim, ale także przede wszystkim na Podlasiu ? zagłębiu mleczarskim. To właśnie produkcja mieszanek paszowych dla bydła jest głównym działem funkcjonowania U.H.P. „DALMA” .

Wykorzystanie najnowszych osiągnięć w zakresie oceny wartości odżywczej pasz i specyficznych wymagań pokarmowych przeżuwaczy sprawia, że wytwarzane mieszanki charakteryzują się najwyższą jakością. Potwierdzeniem jakości mieszanek oferowanych przez U.H.P. „DALMA” jest zadowolenie klientów, a stały nadzór Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego gwarantuje spełnienie wszelkich wymagań jakościowych związanych z produkcją pasz. W celu kompleksowej obsługi klientów ? rolników prowadzona jest obsługa w zakresie doradztwa paszowego i żywienia. Również w ramach wsparcia unijnego p. Daria Sapińska prowadzi seminaria w różnych częściach kraju, podczas których promuje wśród rolników najnowsze osiągnięcia z dziedziny żywienia zwierząt.

Od roku 2000 oferta U.H.P. „DALMA” powiększona została o usługi transportowe, natomiast kolejne lata to ciągły rozwój działalności firmy. Owocem dalszych inwestycji jest powstanie Domu Gościnnego „DALMA” w siedzibie firmy w Wysokiem Mazowieckiem na ul. Sienkiewicza 11 (woj.. podlaskie). Jego otwarcie jest wyjściem naprzeciw potrzebom osób odwiedzających Wysokie Mazowieckie w celach zawodowych, ale również służy promocji miastu dzięki życzliwej i gościnnej obsłudze turystów odwiedzających urokliwe zakątki Podlasia. Wysoki komfort, a także rodzinna atmosfera panująca w Domu Gościnnym „DALMA” sprawia, że wizyta w tym zakątku kraju na zawsze pozostanie w pamięci.