5.08.2011 – Spotkanie z harcerzami w Rydzewie.

Daria Krystyna Sapińska spotkała się z harcerzami w Rydzewie k/Giżycka, gdzie znajduje się Stanica Chorągwi ZHP Białystok. Spotkanie miało szczególny charakter, ponieważ Pani Darii Krystynie Sapińskiej towarzyszył pan Marek Kryński (były konsul generalny w Sao Paulo w Brazylii), który dzielił się wspomnieniami z harcerstwa. Mówił też o swoich doświadczeniach odtworzenia harcerstwa polskiego w Brazylii. Harcerze słuchali arcyciekawych wspomniał i doświadczeń, jakich nie zabrakło w gawędzie Pana Marka Kryńskiego, który mówił o celach i marzeniach harcerzy w dawnej i współczesnej Polsce.

Największe zainteresowanie wzbudziły opowieści o tym jak kiedyś wyglądało życie harcerza na Stanicy.

Daria Krystyna Sapińska, która od dłuższego czasu wspiera różne inicjatywy harcerskie powiedziała ?chciałabym skorzystać z waszych doświadczeń, aby zainicjował odtworzenie harcerstwa, które kiedyś było w moim mieście Wysokie Mazowieckie. To jest jedno z moich marzeń?.

Na zakończenie harcerze podziękowali panu Markowi Kryńskiemu i pani Darii Krystynie Sapińskiej za spotkanie oraz ? za to, że pani Daria ma tak otwarte serce na potrzeby harcerzy?.